A1: Kierowca osobówki uderzył w pługopiaskarkę pracującą na autostradzie [Foto]

A1: Kierowca osobówki uderzył w pługopiaskarkę pracującą na autostradzie [Foto]
KP PSP Radomsko

Jedna osoba trafiła do szpitala po zderzeniu osobówki z piaskarką na autostradzie A1. Do wypadku doszło w środę, 27 grudnia, przed 22.00na wysokości Dobryszyc w powiecie radomszczańskim. Co ustalili obecni na miejscu policjanci?

- Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący osobowym Peugeotem, jadąc w kierunku Łodzi, nie zachował szczególnej ostrożności. Ponadto nie obserwował w sposób prawidłowy przedpola jazdy, w wyniku czego uderzył w tył prawidłowo oznakowanego pojazdu ciężarowego MAN, tzw. piaskarki, która w tym czasie wykonywała prace drogowe - wyjaśnia nadkom. Aneta Wlazłowska z radomszczańskiej policji.  

Kierujący peugeotem z licznymi obrażeniami cała został przetransportowany do szpitala. Kierowca ciężarówki, 59-letni mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego był trzeźwy, ze zdarzenia wyszedł bez szwanku. Na przestrzeni ostatnich tygodni, to już drugie zdarzenie z udziałem pojazdów służb technicznych. 

Przypomnijmy, 18 grudnia kierowca ciężarowego MANa nadjechał na tzw.: poduszkę zderzeniową rozstawioną na autostradzie. To urządzenie, które ma chronić pracowników służb drogowych lub utrzymania ruchu przed kolizjami, więcej o tym zdarzeniu pisaliśmy w artykule >>> A1: Kierowca ciężarówki najechał na przyczepę zabezpieczającą roboty drogowe. Nieopodal pracowała obsługa autostrady!Z kolei w poświąteczną środę, 27 grudnia doszło do wypadku z udziałem osobowego Mercedesa i dwóch samochodów ciężarowych, poszkodowane zostały dwie osoby, pisaliśmy o tym w TYM ARTYKULE

Policjanci niezmiennie apelują o rozsądek i ostrożność na drodze.

Źródło: KPP i KP PSP Radomsko