A1: Zasnęła za kierownicą, jej Mercedes uderzył w dwie ciężarówki i zatrzymał się na barierach. 2 osoby w szpitalu

era
KPP Radomsko

Zmęczenie i w efekcie zaśnięcie było prawdopodobną przyczyną wypadku do jakiego doszło na autostradzie A1 na wysokości miejscowości gminy Dobryszyce. Dwie osoby trafiły do szpitala.

Do zdarzenia doszło w środę, 27 grudnia. Była godzina 7.40, kiedy służby dostały wezwanie na autostradę A1 na nitkę w kierunku Łodzi.

- Z ustaleń policjantów wynika, że 49 -letnia kierująca samochodem osobowym najprawdopodobniej zasnęła za kierownicą, uderzyła w samochód ciężarowy, następnie w bariery energochłonne i w kolejną ciężarówkę. Łącznie w zdarzeniu brało udział 6 osób, w tym 4 podróżowały osobowym Mercedesem. Wszystkie osoby na miejscu miały udzieloną pomoc medyczną. W wyniku zdarzenia 2 osoby trafiły do szpitala - przekazuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Jak dodaje policjantka, wszyscy kierowcy zostali przebadani alkomatem i byli trzeźwi. Policja apeluje do kierowców o ostrożność i rozwagę.

- Pamiętajmy, że za kierownicę powinniśmy wsiadać wypoczęci i w odpowiedniej kondycji psycho - fizycznej. Jeżeli poczujemy pierwsze objawy zmęczenia zróbmy sobie przerwę, przewietrzmy się, wykonajmy parę prostych fizycznych ćwiczeń, by rozbudzić organizm - podsumowuje Wlazłowska.