A1: Kierowca ciężarówki najechał na przyczepę zabezpieczającą roboty drogowe. Nieopodal pracowała obsługa autostrady!

1
KP PSP Radomsko

Wyjątkowo niebezpieczne zdarzenie na A1. W poniedziałkowy późny wieczór kierowca ciężarowego MANa nadjechał na tzw.: poduszkę zderzeniową rozstawioną na autostradzie. To urządzenie, które ma chronić pracowników służb drogowych lub utrzymania ruchu przed kolizjami. Jak się okazało w tym przypadku rozwiązanie okazało się skuteczne, bo nikt z pracujących na A1 w pobliżu Radomska ranny nie został.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 18 grudnia tuż przed godziną 22.00. Służby zostały wezwane na A1 w powiecie radomszczańskich, na wysokości Szczepocic, gdzie kierowca tira najechał na mobilną osłonę drogową, nieopodal pracowała obsługa autostrady. Do zdarzenia doszło na nitce w kierunku Śląska.

- Kierujący pojazdem ciężarowym marki MAN, 56-letni mężczyzna nieprawidłowo wykonał manewr omijania i najechał na unieruchomiona przyczepę zabezpieczającą roboty drogowe. Kierowca ciężarówki trzeźwy. Ukarany został mandatem karnym za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym - powiedział naszemu portalowi Dariusz Kaczmarek z policji w Radomsku.

Na miejscu zdarzenia pracowały trzy zastępy straży pożarnej - 2 jednostki z PSP i jedna z OSP. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany.