Animatorzy akcji Każda Puszka Cenna połączą siły z Radomskiem!

AMP_DniRadomska_banner1
UM Radomsko

Już po raz kolejny animatorzy Każda Puszka Cenna połączą siły z Radomskiem w celu zbiórki aluminiowych puszek po napojach. To właśnie w Radomsku od wielu lat funkcjonuje zakład firmy Ardagh produkujący aluminiowe puszki do napojów. Opakowania zebrane podczas zbliżających się Dni Radomska zostaną przekazane do recyklingu, a dochód ich z przetworzenia przeznaczony na zakup sprzętu sportowego dla Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku.

Projekt Każda Puszka Cenna powstał w celu promowania recyklingu puszek po napojach, zwłaszcza poza domem – na przykład w miejscu pracy, w trakcie zakupów, podróży czy wypoczynku. Istotnym elementem działań w ramach inicjatywy jest edukacja na temat selektywnej zbiórki odpadów aluminiowych podczas imprez plenerowych, takich jak zawody sportowe, festiwale czy imprezy miejskie. Już 4 czerwca, w godzinach 13.00-18.00, animatorzy Każda Puszka Cenna odwiedzą Park Solidarności w Radomsku, gdzie będą zachęcać do zbiórki puszek aluminiowych podczas Dni Radomska.

To świetna inicjatywa, która połączy nasze miasto z projektem Każda Puszka Cenna. Wspólnie z animatorami przedsięwzięcia oraz firmą Ardagh, która od lat funkcjonuje w naszym mieście i nas wspiera, podejmujemy wysiłek mający na celu promowanie recyklingu i dbałości o nasze środowisko- zaznacza Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc – To nie tylko szlachetny cel, ale również okazja do wzmacniania świadomości ekologicznej wśród naszych mieszkańców. Zachęcam wszystkich do aktywnego udziału w tej akcji, do przekonania się, że każda puszka ma wartość i może przyczynić się do pozytywnych zmia w naszym otoczeniu, a jednocześnie wesprze zakup sprzętu sportowego – dodaje.

Każda dorosła osoba, która przyniesie 3 aluminiowe puszki po napojach otrzyma 1 puszkę z napojem izotonicznym. To nie jedyna zachęta do zaangażowania w zbiórkę opakowań aluminiowych podczas Dni Radomska- podkreśla Jacek Wodzisławski, Prezes Fundacji RECAL, odpowiedzialnej za realizację inicjatywy Każda Puszka Cenna w Polsce. - Wszystkie zebrane puszki trafią do recyklingu i otrzymają nowe życie. Natomiast środki uzyskanie z ich przetworzenia, w ramach projektu „Piłki za puszki" zostaną przeznaczone na zakup sprzęt sportowego dla Powiatowej Hali Sportowej w Radomsku. Tak więc zbierając puszki nie tylko możemy działać na rzecz środowiska naturalnego, ale także wpierać lokalny sport- dodaje Jacek Wodzisławski.

PRZECZYTAJ >>> Dni Radomska 2023: Imprezowy rozkład jazdy. Kiedy i o której poszczególne koncerty?

W ramach akcji Fundacja RECAL przekaże 1.000 szt. puszek 25cl napojów izotonicznych Każda Puszka Cenna. Akcję wesprze także jeden z partnerów Fundacji, Grupa Ardagh Metal Packaging, której zakład produkujący puszki aluminiowe od lat znajduje się właśnie w Radomsku. Wśród animatorów zbierających puszki podczas Dni Radomska znajdą się także pracownicy zakładu, a sam producent opakowań zadeklarował przekazanie kwoty w wysokości aż potrójnej wartości zebranych opakowań na zakup sprzętu sportowego. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych uczestników Dni Radomska będzie quiz z nagrodami ufundowanymi przez Każda Puszka Cenna oraz Grupa Ardagh Metal Packaging.

Źródło: UM Radomsko