ZUS zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w „Projekcie z ZUS"

zus2

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza uczniów szkół podstawowych do wzięcia udziału 
w konkursie na najlepszą pracę, która wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne. 
Na zwycięzców etapu centralnego czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe. Pierwszy etap konkursu już 
5 kwietnia.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych już od kilku lat z powodzeniem organizuje w szkołach podstawowych program edukacyjny „Projekt z ZUS". Jest to jedna godzina lekcyjna, podczas której młodzież dowiaduje się, jak działają ubezpieczenia społeczne, czym jest solidaryzm społeczny, dlaczego warto ubezpieczać się i na starcie kariery zawodowej zadbać o swoją emerytalną przyszłość.

Uczniowie biorący udział w projekcie mogą przystąpić do konkursu i wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe. Ich zadaniem jest wykonanie pracy (komiks, film bądź plakat), która wyjaśni, dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne w życiu każdego człowieka. Mają na to czas tylko do 
5 kwietnia. Pracę mogą wykonać w grupach od 1 do 5 osób. Konkurs składa się z 3 etapów: szkolnego, wojewódzkiego i centralnego.

Najlepsze prace z etapu centralnego prezentowane są na stronie internetowej ZUS, w zakładce Edukacja. Tam też można obejrzeć nagrodzone i wyróżnione projekty z poprzednich edycji. 

ZUS przygotował dla nauczycieli materiały, które pomogą zrealizować przedsięwzięcie. Nauczyciele mogą również liczyć na opiekę merytoryczną oraz szkolenie. Dla zainteresowanych koordynatorzy ds. komunikacji społecznej i edukacji mogą przeprowadzić lekcję instruktażową. Szczegółowych informacji na temat konkursu i „Projektu z ZUS" udzielają koordynatorzy ds. edukacji i komunikacji społecznej w oddziałach ZUS. Kontakt do nich można znaleźć na stronie internetowej zus.pl/edukacja.

Więcej na temat Projektu z ZUS można znaleźć pod linkiem: https://www.zus.pl/edukacja/szkoly-podstawowe/projekt-z-zus.