Zjechał z drogi, uderzył w drzewo i nieprzytomny siedział w maszynie. Traktorzysta wydmuchał blisko 3 promile! [Foto]

Zjechał z drogi, uderzył w drzewo i nieprzytomny siedział w maszynie. Traktorzysta wydmuchał blisko 3 promile! [Foto]
KPP Radomsko

Najprawdopodobniej alkohol i znaczny stopień upojenia nim był powodem zdarzenia do jakiego doszło w miniony piątek, 8 września w gminie Żytno.

Przed godzina 14.00 mundurowi z Radomska otrzymali niepokojące zgłoszenie, oficer dyżurny usłyszał od zgłaszającego, że w miejscowości Czechowiec, kierujący traktorem wjechał w krzaki i leży nieprzytomny w kabinie.

- Policjanci, którzy pojechali na miejsce zdarzenia, ujawnili traktor oraz nieprzytomnego kierowcę. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia. Ratownicy udzielili mężczyźnie pomocy medycznej, a następnie przewieźli go do szpitala w Radomsku. Mundurowi ustalili, że przed godz. 14.00 kierujący traktorem, jadąc od miejscowości Cudków w kierunku miejscowości Borzykowa, prawdopodobnie z powodu utraty przytomności zjechał z jezdni. Wjechał w samosiejki i pokonując drogę kilku metrów wjechał w drzewo – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Jak się okazało, mężczyzna miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu. Dodatkowo maszyna, którąkierował nie posiadała aktualnego ubezpieczenia OC.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy. Musi się też liczyć z karą finansową.

CZYTAJ >>> Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną wypadku na DK 42. 24-letnia kierująca trafiła do szpitala [Foto]