„Zazieleńmy Radomsko” miejscy urzędnicy czekają na propozycję lokalizacji

hands-1838659_1280
Pixabay

Radomszczańscy urzędnicy zapraszają mieszkańców miasta do wspólnej realizacji jednego ze zwycięskich projektów 7. edycji Budżetu Obywatelskiego. „Zazieleńmy Radomsko" to projekt, który zakłada posadzenie drzew oczyszczających powietrze w dzielnicach miasta, które są wyjątkowo narażone na problem smogu. Na propozycje mieszkańców czekamy do końca marca.

Celem projektu „Zazieleńmy Radomsko" autorstwa Mirosława Dratwińskiego jest poprawa jakości powietrza w dzielnicach, w których występuje największe zagrożenie zanieczyszczeniem powietrza pyłami PM10 i PM2,5. Proponowanie dzielnice to m.in. Kowalowiec, Saniki, Bartodzieje, Folwarki, Stobiecko Miejskie (inne wskazane przez mieszkańców). Nasadzenie drzew, które oczyszczają powietrze pozytywnie wpłynie na jakość powietrza w mieście, a w przyszłości, kiedy drzewa osiągną większe rozmiary, pomogą zacienić powierzchnie zbudowane, tym samym obniżając temperaturę otoczenia.

W związku z tym prosimy mieszkańców Radomska o wskazanie miejsc nasadzeń drzew w pasie drogowym dróg miejskich przy swojej posesji. W ramach projektu planowane jest zakupienie i posadzenie 100 drzew. Będą to duże sadzonki o wysokości ok. 250-300 cm i obwodzie pnia ok.10-12 cm.

Zgłoszenia można przekazywać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub osobiście w p. 310 (III piętro). Wszystkie proponowane przez mieszkańców lokalizacje zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa przez pracowników urzędu miasta.

Więcej o projekcie na stronie internetowej Budżetu Obywatelskiego >>> KLIKNIJ

Dzięki realizacji zwycięskiego projektu Radomsko będzie jeszcze bardziej zielonym i przyjaznym miejscem do życia. W ubiegłym roku miasto zasadziło 212 nowych drzew.