Zasnął za kierownicą skody i zjechał na przeciwległy pas ruchu! O krok od tragedii w Kodrębie [Foto]

kodrab
KPP Radomsko/ KP PSP Radomsko

Groźna kolizja w Kodrębie. Kierowca skody zjechał ze swojego pasa ruchu i doprowadził do zderzenia z busem. Szczęśliwie mimo dramatycznego przebiegu zdarzenia nikt nie został w nim poszkodowany. 

Do kolizji doszło w poniedziałek, 22 maja tuż przed godziną 15:00 na ul. Wolności, w ciągu DK 42 w Kodrębie.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że 30-latek kierujący skodą, mieszkaniec województwa śląskiego w trakcie jazdy najprawdopodobniej zasnął za kierownicą, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zdarzenia z pojazdem marki renault za kierownicą którego 55-letni mężczyzna – mówi Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP w Radomsku.

Skoda wypadła z jezdni i finalnie wpadła do przydrożnego rowu. Szczęśliwie w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Osobówką podróżowała cała rodzina - poza kierowcą jechała w nim małżonka kierowcy i jego dzieci, wszyscy zostali przebadani przez obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego, nikt nie potrzebował hospitalizacji.  

- Wszyscy uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem w wysokości 1100 zł i 10 pkt karnymi. Policjanci ze względu na powstałe w kolizji uszkodzenia zatrzymali dowody rejestracyjne - dodaje Kaczmarek.

Foto: KPP i KP PSP Radomsko