„Z Logistyką na Ty” - XIV Konferencja Logistyczna pod patronatem Starosty

3c9ffee2d8c821656393045e719029c3c42ce51b
Powiat Radomszczański

W czwartek 16 lutego w Zespole Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska w Radomsku odbyła się XIV Konferencja Logistyczna pod hasłem „Z Logistyką na Ty".

Tegoroczna edycja Konferencji Logistycznej już po raz kolejny została objęta patronatem Starosty Radomszczańskiego Beaty Pokory. Powiat reprezentowali Wicestarosta Małgorzata Lewandowska oraz Andrzej Kucharski, Naczelnik Wydziału Edukacji. Uczestników konsferecji Wicestarosta przywitała słowami:

- Dzisiejsza konferencja pod hasłem "Z logistyką na TY" jak co roku obfituje w wiele ciekawych atrakcji. W tym roku jedną z nich była terenowa gra logistyczna oraz konkursy i warsztaty. Nie zabrakło także pokazów. Po dzisiejszy, spotkaniu wielu z was rzeczywiście z logistyką "będzie na TY". Dla uczestniczących w nim uczniów szkół podstawowych jest prawdziwą zachętą do kontynuacji edukacji w klasach logistycznych w tej szkole. Organizatorom gratuluję pomysłów, a uczestnikom życzę, by dzisiejsze doświadczenie było kapitałem, który zaprocentuje w dalszym życiu - zaznaczyła Małgorzata Lewandowska.

W ramach konferencji zorganizowano warsztaty dla uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu w formie logistycznej gry terenowej. Zebrani byli pod wrażeniem pokazu technik interwencji w wykonaniu uczniów klas technik logistyk z innowacją wojskową. Uczniowie klas logistycznych wzięli natomiast udział w prelekcji i prezentacji pojazdu, które odbyły się dzięki zaangażowaniu pracowników Inspekcji Transportu Drogowego w Łodzi. Żołnierze 25. Batalionu Logistycznego z Tomaszowa Mazowieckiego zapoznali uczniów z wojskowym sprzętem. Podczas warsztatów prowadzonych przez wykładowców z Politechniki Częstochowskiej uczestnicy dowiedzieli się o praktycznym zastosowaniu opakowań. Do Drzewniaka przyjechali studenci Wojskowej Akademii technicznej, aby zachęcić uczniów radomszczańskiego "Drzewniaka" do wstąpienia w ich szeregi.

Źródło: Powiat Radomszczański