Wszystkie służby mundurowe i zarządzanie kryzysowe w akcji nad zalewem w Zakrzówku Szlacheckim

00000000
Powiat Radomszczański

Ewakuacja uczestników obozu młodzieżowego zlokalizowanego nad Zalewem w Zakrzówku Szlacheckim, poszukiwanie zaginionych młodych ludzi na lądzie i wodzie… Kolejny kataklizm? Nie, to na szczęście tylko ćwiczenia z zakresu zarządzania kryzysowego, podczas których przedstawiciele wszystkich służb ratowniczych z terenu naszego powiatu sprawdzali swoją gotowość i zdolność do reagowania w sytuacjach kryzysowych.

Nie od dziś wiadomo, że trening czyni mistrza. Świadomi takiego podejścia do pracy przedstawiciele służb regularnie podejmują się szkoleń doskonalących nie tylko ich indywidualne umiejętności, ale także współdziałanie w większych grupach, gdzie nienaganna współpraca decyduje o sprawnym przebiegu akcji ratowniczej.

W procesie planowania, organizacji i przebiegu manewrów aktywnie uczestniczą pracownicy m. in. Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego, policji, straży pożarnej, Szpitala Powiatowego, Inspekcji Nadzoru Budowlanego. 

Manewry rozpoczęły się po godz. 8.00 od zwołania w Starostwie Powiatowym sztabu kryzysowego po otrzymaniu informacji o spodziewanych na naszym terenie burzach i bardzo silnym wietrze. Następnie około godz. 10.00 służby ruszyły na zalew ,,ratować" uczestników obozu zmiecionego przez wichurę.

fot.: Powiat Radomszczański