"Województwo Łódzkie Ogrodem Polski" - w Nieborowie odbędzie się Festiwal Ogrodniczy

681e00c3cc7b805d9b0bdc19edfcfa15_L

W najbliższą sobotę, 8 czerwca, w Nieborowie odbędzie się Festiwal Ogrodniczy „Województwo Łódzkie Ogrodem Polski". Urząd Marszałkowski przygotował szereg atrakcji dla mieszkańców naszego województwa: kiermasz ogrodniczy, warsztaty, prelekcje, konkursy, pokazy i wiele okazji do wspaniałej, rodzinnej zabawy.

Podczas kiermaszu będzie można kupić rośliny, drzewa, krzewy i sadzonki, które zaprezentuje kilkudziesięciu wystawców. W trakcie warsztatów goście festiwalu będą mogli, między innymi, nauczyć się układania bukietów z suchych kwiatów, czy tworzenia świec z pszczelego wosku. Będzie też okazja posłuchać wykładów ekspertów ogrodnictwa podczas konferencji popularnonaukowej „Województwo łódzkie ogrodem Polski". Naukowcy i praktycy opowiedzą m.in. o królowych późnowiosennych ogrodów, czyli różach i piwoniach, ziołach rosnących wokół nas, czy uprawie ziół w donicach.

Zaplanowane zostały także pokazy przyrządzania potraw na bazie owoców i warzyw z dodatkiem kwiatów jadalnych, prezentacje potraw i wypieków kół gospodyń wiejskich, pokazy filmów przyrodniczych Wytwórni Filmów Oświatowych w Łodzi. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych oraz rodzin. Będzie można pograć w wielkogabarytowe szachy, jengę XXL, a także w gumę i klasy, będzie bieg w workach, przeciąganie liny.

Muzyczną gwiazdą festiwalu będzie Grohman Orchestra złożona z muzyków Filharmonii Łódzkiej z gościnnym udziałem gitarzysty i wokalisty Bartka Grzanki. Koncert „Filmowe piosenki" rozpocznie się o godz. 19. Chwilę wcześniej poznamy laureatów konkursu „Zielona Architektura Zdrowia".

Sobota, 8 czerwca, ogrody przy Pałacu Radziwiłłów w Nieborowie (Aleja Lipowa 35). Początek o godz. 14.00.

Ważna informacja dla mieszkańców. Łódzka Kolej Aglomeracyjna zapewnia bezpłatne przejazdy na festiwal autobusami ze Skierniewic oraz Łowicza:

Skierniewice:
z przystanku przy stacji PKP, ul. Dworcowa, odjazd o godz.: 15:40, 17:10
z przystanku przy rondzie Wyszyńskiego (kościół) odjazd o godz.: 15:47, 17:17

Łowicz:
z przystanku przy ul. Starzyńskiego/Kaufland, odjazd o godz.: 15:30, 16:50
z przystanku przy stacji PKP, ul. Dworcowa, odjazd o godz.: 15:40, 17:00

Po zakończeniu imprezy dla powracających z festiwalu również przewidziane są autobusy:
godz. 21:05 odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Aleja Lipowa (przy parku w Nieborowie) w kierunku Skierniewic
godz. 20:50 odjazd z przystanku autobusowego przy ul. Aleja Lipowa (przy parku w Nieborowie) w kierunku Łowicza.

Poniżej link do rozkładu jazdy: https://lka.lodzkie.pl/Bezplatny-transport-na-Festiwal-Ogrodniczy-w-Nieborowie/

źródło: Urząd Marszałkowski w Łodzi