wersja testowa serwisu

Włoska firma OFAS zainwestuje w Radomsku

20180330080827-img-5203-1595573351

Prezydent Jarosław Ferenc podpisał akt notarialny na sprzedaż działki o powierzchni 2,3 hektara na obszarze strefy ekonomicznej. Grunt nabyła włoska firma OFAS, która od lat działa w Radomsku. Firma zajmuje się produkcją części do maszyn rolniczych.

W 2019 roku zarząd spółki postanowił zainwestować na terenie radomszczańskiej strefy. Na nabytym gruncie powstanie fabryka zatrudniająca 30-50 osób. Przewidywany koszt inwestycji wynosi około 4 mln EURO. Należy podkreślić, że to już drugi nowy inwestor w strefie ekonomicznej w tym roku. Na początku 2020 roku, obszar o powierzchni 8,8 ha nabyła spółka Lubatherm Innovation, która wybuduje zakład produkujący tworzywa sztuczne. Spółka Lubatherm Innovation przygotowała już teren pod inwestycję, a prace projektowe są bardzo zaawansowane.

- Marka Radomska jako miejsce lokowania inwestycji nie słabnie nawet w czasach tak trudnych jak pandemia, która spowolniła rozwój ekonomiczny kraju i świata. Radomsko ma szansę stać się liderem wychodzenia ze spowolnienia ekonomicznego – powiedział Prezydent Miasta Jarosław Ferenc. Zainteresowanie naszym miastem nie słabnie. List intencyjny kolejnego inwestora wpłynął do Urzędu Miasta.

źródło: UM Radomsko