Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska! Spadła z ciężarówki i uszkodziła zaparkowane auta

Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska! Spadła z ciężarówki i uszkodziła zaparkowane auta
fot. poglądowe? Pixabay

Wielka szpula po kablu toczyła się ulicami Kamieńska. Zatrzymała się na zaparkowanych samochodach. Na szczęście nic się nikomu nie stało.

Do nietypowego zdarzenia drogowego doszło 23 stycznia w centrum Kamieńska. Około godziny 16:50 policjanci zostali wezwani do zdarzenia, które zakończyło się szczęśliwie dla wszystkich jego uczestników. 

- Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że z jadącej ulicą Wieluńską ciężarówki spadła duża drewniana szpula po kablu. Przedmiot stoczył się w jedną z bocznych ulic, gdzie uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Na szczęście w autach nie było żadnych osób - przekazuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

CZYTAJ >>> Policyjne patrole szusują na Górze Kamieńsk! Grupa mundurowych pilnuje porządku na stoku [Foto]

Policjanci ustalili kierującego Iveco, którym okazał się 44-letni mieszkaniec powiatu tomaszowskiego. Mężczyzna był trzeźwy, w rozmowie z mundurowymi przyznał, że nie zabezpieczył prawidłowo przedmiotu który przewoził.

- Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym funkcjonariusze nałożyli na niego mandat karny 1500 złotych i 10 punktów karnych - mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek.

Policja apeluje do uczestników ruchu drogowego o ostrożność na drodze i stosowanie się do przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy, aby przed wyjazdem na drogi sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz właściwie zabezpieczać przewożone przedmioty aby nie zagrażały one innym uczestnikom ruchu drogowego.

CZYTAJ >>> Pożar w Łuszczanowicach: W ogniu żywcem spłonęły węże, pająki i ptactwo. 29-latek chcąc je ratować uległ poparzeniu [Foto]