Wciskał policjantom łapówkę "na święta", pamiętał też o życzeniach! "Życzliwy" 25-latek skończył w celi

radiowoz_wieczor
fot. ilustracjne/ Policja

Grabiccy policjanci zatrzymali 25-latka, który za odstąpienie od czynności chciał wręczyć łapówkę. Chwilę wcześniej popełnił on wykroczenie, a pojazd, którym się poruszał nie miał wymaganych świateł. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat karny, natomiast za udzielenie korzyści majątkowej wkrótce odpowie przed sądem. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

15 listopada po północy policjanci z grabickiego komisariatu w miejscowości Bogdanów – Kolonia zauważyli mercedesa, który nie posiadał wymaganego oświetlenia. Kierowca natomiast nie zastosował się do obowiązującego znaku STOP. Mundurowi zatrzymali pojazd do kontroli. 

- Po sprawdzeniu dokumentów oraz stanu trzeźwości kierowcy oświadczyli, że w związku z popełnionymi wykroczeniami na kierowcę zostanie nałożony mandat karny. 25-latek, aby policjanci odstąpili od czynności wręczył im gotówkę twierdząc, że „to na święta", po czym życzył im „Wesołych Świąt" - przekazuje asp. sztab. Izabela Gajewska z KMP Piotrków Trybunalski.

Oczywiście mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnej celi, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. 25-latek usłyszał już prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Mieszkaniec Kamieńska za popełnione wykroczenia otrzymał również dwa mandaty karne w wysokości 400 złotych.

CZYTAJ >>> Ponad 80 kontroli piotrkowskich policjantów! Mundurowi ruszyli na drogi regionu