wersja testowa serwisu

W Radomsku odbyło się spotkanie w sprawie sieci gazowniczej

dsc-0210.jpg-1599658962

We wtorek, 8 września, w sali obrad urzędu miasta odbyło się spotkanie z mieszkańcami w sprawie sytuacji z gazyfikacją dzielnicy Bartodzieje. Prezydent Jarosław Ferenc przedstawił wyniki negocjacji, jakie miasto prowadzi w tej sprawie z Polską Spółką Gazownictwa.

Na zaproszenie prezydenta odpowiedziało kilkudziesięciu mieszkańców dzielnicy. Dyskusja była ożywiona lecz merytoryczna. W sierpniu miasto wydało pozytywną decyzję na realizację inwestycji polegającej na gazyfikacji ulic Wojska Polskiego, Leśmiana, Nałkowskiej i Rataja. Zobowiązało jednak inwestora, zgodnie z dotychczasowymi praktykami i przyjętym w mieście standardem, o wyprowadzenie tzw. "sięgaczy" do granic wszystkich działek budowlanych przy ww. ulicach na co inwestor tym razem nie przystał.
Obecnie prowadzone są negocjacje z Polską Spółką Gazownictwa. Prezydent zapowiedział, że kolejna decyzja da zielone światło dla sieci gazowej na Bartodziejach.

W spotkaniu uczestniczyli również radni Rafał Dębski i Jacek Gębicz oraz Naczelnik Wydziału Inwestycji i Inżynierii Miejskiej Monika Andrysiak. Na spotkaniu mieszkańcy mieli możliwość wpisania się na listę deklaracji do chęci podłączenia się do sieci gazowej w przyszłych latach.

źródło: UM Radomsko