Tragedia w Gaszynie. Zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem ciężarowym, nie żyje 46-letni kierowca

Tragedia w Gaszynie. Zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z samochodem ciężarowym, nie żyje 46-letni kierowca
fot. KPP Wieluń

Wieluńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku drogowego. Na skutek odniesionych obrażeń śmierć poniósł 46-letni kierowca audi.

Do wypadku doszło 3 maja 2024 roku na drodze krajowej numer 45 w miejscowości Gaszyn przy ulicy Opolskiej. Jak wynika ze ustaleń policjantów, 46-latek kierujący audi nagle zjechał na przeciwległy pa ruchu, gdzie zderzył się z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem ciężarowym Daf. Pomimo podjętej reanimacji śmierć poniósł 46-letni mieszkaniec powiatu oleskiego. Badanie alkomatem wykazało, że 29-letni kierowca ciężarówki był trzeźwy. W miejscu wypadku pracowali policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali m.in. oględziny, zabezpieczyli ślady przesłuchali świadków. Droga przez kilka godzin była zablokowana,mundurowi kierowali na objazdy. Prowadzone pod nadzorem prokuratora śledztwo wyjaśni okoliczności i przyczyny tego wypadku.

Policjanci apelują do wszystkich kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drogach. Za kierownicę pojazdu wsiadajmy zawsze wypoczęci i trzeźwi.

Źródło: KPP Wieluń