wersja testowa serwisu

Tragedia w gminie Kobiele Wielkie. Utonął 38-letni mężczyzna

256-115741
fot. KWP w Łodzi

Do tragicznego zdarzenia doszło wczoraj (7 lipca) w miejscowości Biestrzyków Wielki (gm. Kobiele Wielkie). W zbiorniku wodnym utopił się mężczyzna.

Pięć zastępów straży pożarnej, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z Piotrkowa Trybunalskiego brały udział w poszukiwaniach mężczyzny, który zaginął pod wodą na zbiorniku wodnym w miejscowości  Biestrzyków Wielki w powiecie radomszczańskim.

- W godzinach popołudniowych 38-letni mieszkaniec gminy Kobiele wspólnie z 27-letnim znajomym udał się w okolice zbiornika retencyjnego w miejscowości Biestrzyków Wielki. Tam mężczyźni mieli spożywać alkohol w postaci piwa. W pewnym momencie 38-latek postanowił popływać i wskoczył do zbiornika wodnego na tzw. „ bombę". Gdy po chwili nie wypłynął jego kolega wskoczył do wody próbując go ratować. Po nieudanej próbie odnalezienia tonącego na miejsce wezwane zostały służby ratunkowe - informują policjanci

Nurkowie wydobyli z wody ciało 38-latka. Na pomoc medyczną było już za późno. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Policjanci wykonywali czynności pod nadzorem prokuratora. Jak ustalili w miejscu, gdzie doszło do tragedii znajdowały się oznaczenia informujące o zakazie kąpieli.