To była istna fabryka kontrabandy! Pod Piotrkowem zlikwidowano nielegalny magazyn, aresztowano 4 osoby [Wideo]

epi
KAS w Łodzi

Współpraca funkcjonariuszy Łódzkiej Krajowej Administracji Skarbowej oraz mundurowych z Placówki Straży Granicznej w Grzechotkach w województwie warmińsko-mazurskim pozwoliła na wykrycie i rozbicie magazynu nielegalnych papierosów.Zabezpieczono ponad 400 tys. szt. papierosów o szacunkowej wartości ok. 300 tys. zł, gotówkę oraz linię technologiczną do pakowania papierosów. W sprawie zatrzymano 4 osoby, którym przedstawiono zarzuty.

W wyniku przeszukania posesji, mieszkań i pojazdów w powiecie piotrkowskim funkcjonariusze KAS i SG znaleźli linię technologiczną do pakowania papierosów.

- Przejęto ponad 400 tys. szt. gotowych papierosów, a także duże zapasy opakowań kartonowych i różnych rodzajów folii oraz filtry do papierosów. Część przejętych papierosów i opakowań było oznaczonych nazwą popularnej na świecie marki tytoniowej - informują funkcjonariusz KAS w Łodzi.

W sprawie zatrzymano cztery osoby, to mieszkańcy powiatu piotrkowskiego, w wieku od 32 do 38 lat. Wszyscy usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstw skarbowych, związanych z produkcją nielegalnych papierosów. Na poczet grożącej grzywny zabezpieczono ponad 73 tys. zł i 2 tys. funtów brytyjskich.

Jak dodają pracownicy łódzkiej KAS, gdyby nielegalny towar trafił na czarny rynek, podatkowe straty budżetu państwa wyniosłyby prawie 500 tys. zł.

Źródło: Łódzka KAS