wersja testowa serwisu

Szok! Obywatel Gruzji zwabił dziewczynkę i siłą zaciągnął ją na pierwsze piętro. "Zachowanie napastnika wskazywało na tło seksualne"

policja_noc_blisko

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź – Górna sąd zastosował na okres trzech miesięcy tymczasowe aresztowanie wobec 42 – letniego mężczyzny, któremu przedstawione zostały zarzuty związane z atakiem na małoletnią, do którego doszło w dniu 12 października 2021 roku w godzinach porannych, w jednym ze sklepów. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, 42–latek podstępnie zwabił do sklepu w którym pracował przechodzącą ulicą małoletnią poniżej 15 roku życia. Następnie, siłą zaciągnął ją po schodach do pomieszczeń na pierwszym piętrze budynku, gdzie stała się ofiarą przemocy.

- Zachowanie napastnika wskazywało na tło seksualne. Pokrzywdzonej udało się wyrwać i wybiec na zewnątrz. Na szczęście nie doznała żadnych obrażeń ciała. Niezwłocznie powiadomiła swoich bliskich - informuje Prokuratura Okręgowa w Łodzi.

Policjanci udali się na miejsce zdarzenia, gdzie zatrzymali 42–letniego pracownika sklepu.

- To przebywający od pewnego czasu w Polsce obywatel Gruzji. Jego sprawstwo znajduje potwierdzenie między innymi w zabezpieczonych zapisach monitoringu ulicznego. W kontekście dokonanych ustaleń prawdopodobne jest, że mężczyzna już we wcześniejszym okresie obserwował dziewczynkę, która niejednokrotnie przechodziła w pobliżu sklepu - dodaje Prokuratura.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności w wymiarze do lat 15.