wersja testowa serwisu

Świadkowie i medycy z karetki ujęli nietrzeźwych kierowców. Rekordzista wydmuchał 3 promile!

policja-trojkat-no_20200405-113346_1
fot. poglądowe

Dzięki właściwej reakcji przypadkowych świadków pijani kierowcy zostali wyeliminowani z ruchu. Weekendowy rekordzista miał 3 promile alkoholu w organizmie. Zgłaszającym dziękujemy i gratulujemy obywatelskiej postawy.

Wieczorem w sobotę, 20 listopada dyżurny policji otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Ciężkowice nietrzeźwy kierowca wjechał do rowu. Mundurowi, na miejscu zdarzenia zastali zgłaszających oraz dwóch upojonych alkoholem mężczyzn. 

- Jak ustalili policjanci, para zatrzymała się aby pomóc osobom znajdującym się w matizie, który wjechał do rowu. Kiedy zorientowali się, że mężczyźni z osobówki są pijani, zabrali kluczyk od auta i wezwali policję. Funkcjonariusze ustalili dane osobowe podróżujących matizem. Obaj mężczyźni są mieszkańcami gminy Gidle w wieku 53 i 49 lat. Podczas rozmowy z mundurowymi żaden z nich nie przyznawał się do kierowania pojazdem. W związku z powyższym zostali przewiezieni do policyjnego aresztu - informuje Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało, że starszy miał 2,6 promila alkoholu w organizmie, a 49-latek wydmuchał 3 promile. 

Do kolejnego ujęcia obywatelskiego doszło tego samego wieczoru w Strzelcach Małych. Tym razem zespół karetki pogotowia zwrócił uwagę na jadącego wężykiem seata. Kierowca włączył sygnały świetlne i dźwiękowe, tym samym zmusił kierującego osobówką do zatrzymania się. 

- Jeden z medyków zabrał kluczyk od seata i powiadomił policję. Za kierownicą siedział 46-letni mieszkaniec gminy Kodrąb, który miał w organizmie 2,2 promila alkoholu. W podobnym stanie byli dwaj pasażerowie seata. Podczas rozmowy z funkcjonariuszami 46-latek powiedział, że jechał razem kolegami do Przedborza - dodaje Wlazłowska.

Nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.