wersja testowa serwisu

Strażacy z Radomska i Piotrkowa Trybunalskiego ćwiczyli z żołnierzami WOT

162431705_288310292680306_1148396847691292411__20210319-093746_1
fot. KP PSP w Radomsku

W czwartek, 18 marca br. w lasach należących do Nadleśnictwa Przedbórz odbyły się manewry żołnierzy z 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, w których udział brali również strażacy z KP PSP Radomsko, KM PSP Piotrków Trybunalski, OSP KSRG Przedbórz i OSP Sokoła Góra.

Ćwiczenia obejmowały dwa epizody. W pierwszym z nich, strażacy stanowili zabezpieczenie przeprawy żołnierzy przez rzekę Pilicę na wysokości miejscowości Chałupy w gminie Przedbórz. Po zabezpieczeniu przeprawy, odbyła się symulacja akcji poszukiwawczej zaginionego żołnierza, w tym przeszukanie koryta rzeki przez płetwonurków ze „Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Piotrków", w skład której wchodzą m.in. strażacy z KP PSP Radomsko i KM PSP Piotrków Tryb. W drugiej części ćwiczeń nastąpiła ewakuacja żołnierzy z jednego brzegu rzeki na drugi przy wykorzystaniu łodzi płaskodennej motorowej. Ten epizod miał miejsce na wysokości Białego Brzegu.

Dzięki ćwiczeniom strażacy biorący w nich udział mieli możliwość wyrobienia odpowiednich nawyków i zasad postępowania w przypadku prowadzenia działań ratowniczych bądź poszukiwawczych na terenach przyrzecznych, a także doskonalić techniki ratownictwa wodnego w stopniu podstawowym i specjalistycznym. To także możliwość wypracowania wzajemnych zasad współpracy oraz zapoznanie się obydwu formacji z możliwościami sprzętowymi, jakimi dysponują oraz rozpoznanie terenu w zakresie możliwości prowadzania działań, w tym możliwości dojazdu oraz wodowania sprzętu pływającego.

źródło: KP PSP w Radomsku
Zobacz zdjęcia: