SP nr 9 świętowało jubileusz 60-lecia! Były życzenia, wspomnienia i koncert dla szanownej Jubilatki [Foto]

era
UM Radosmko

Jubileusz 60-lecia Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku to podniosłe wydarzenie dla wielu pokoleń uczniów, pedagogów, rodziców, ale też mieszkańców miasta.

Podczas uroczystości jubileuszowej w czwartek 21 września gratulacje dla całej społeczności szkolnej złożył m.in. prezydent Radomska Jarosława Ferenc. W liście gratulacyjnym napisał:

Placówka ma stałą i ugruntowaną pozycję na mapie radomszczańskiej oświaty. Wśród absolwentów popularnej „Dziewiątki" jest wiele osób piastujących ważne stanowiska w firmach, instytucjach.

Chciałbym podkreślić rolę obecnej i dawnej kadry nauczycielskiej zaangażowanej w proces kształcenia, przebiegający w kreatywnej i przyjaznej atmosferze, pozwalającej odkrywać własne pasje i zainteresowania, realizowany w duchu patrona - Henryka Sienkiewicza, którego twórczość pobudza serca i umysły wielu pokoleń Polaków. (...)

Na ręce Pani Dyrektor składam serdeczne gratulacje dla całej społeczności szkolnej, uczniów i rodziców. Pani Dyrektor, gronu pedagogicznemu i wszystkim pracownikom życzę wytrwałości, cierpliwości, satysfakcji z pracy, zadowolenia z wychowanków. I kolejnych wspaniałych Jubileuszy.

Wcześniej zebrani goście obejrzeli piękny, momentami wzruszający „Koncert dla Jubilatki". Zaczęło się od walca wiedeńskiego, póżniej można było usłyszeć utwory polskiej i światowej muzyki rozrywkowej, te współczesne, i te które powstawały w różnych latach istnienia szkoły. A akompaniowali, recytowali , tańczyli uczniowie, nauczyciele, rodzice i absolwenci „Dziewiątki". W tle pamiątkowe zdjęcia i wydarzenia z historii szkoły. Koncert zakończył wzruszający moment, gdy na ekranie wyświetlono nazwiska osób związanych z „Dziewiątką", którzy już odeszli. Widzowie wstali z miejsc…

Przyszedł czas na życzenia, kwiaty upominki, które przez kilkanaście minut przyjmowała dyrektor Dorota Przybek.

Źródło: UM Radomsko