wersja testowa serwisu

Ślązaczka kierowała oplem po naprawdę solidnym "kielichu"! Wpadła w Przedborzu

DSC_0029

Czujność policjanta pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwej kierującej oplem. Badanie stanu trzeźwości 37-letniej mieszkanki województwa śląskiego wykazało w jej organizmie ponad 2 promile alkoholu. 

Funkcjonariusz, na co dzień pełniący służbę w komisariacie w Przedborzu, jadąc swoim prywatnym samochodem, w czasie wolnym od pracy, zwrócił uwagę na jadącego przed nim opla vectrę. Zdarzenie to miało miejsce wieczorem 6 października na drodze pomiędzy Radomskiem, a Przedborzem. 

- Tor jazdy osobówki znacznie odbiegał od prawidłowego zachowania na drodze. Policjant powiadomił dyżurnego komendy, że osoba kierująca oplem może być nietrzeźwa. Auto zostało zatrzymane przez policjantów w Przedborzu. Okazało się, że za kierownicą vectry siedziała kobieta. Zapach wydobywający się z auta oraz zachowanie kierującej wskazywały, że jest ona pod wpływem alkoholu. Badanie przeprowadzone przez mundurowych wykazało w organizmie 37-latki 2,4 promila alkoholu - informuje Aneta Wlazłowska z KPP w Radomsku.

Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.