"Senior na drodze do... Bezpieczeństwa" radomszczańscy policjanci na spotkaniu z mieszkańcami [Foto]

256-18147_20231109-112345_1
KPP Radomsko

"Senior na drodze do... Bezpieczeństwa" - to hasło kampanii prowadzonej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. W ramach przedsięwzięcia w Radomsku odbyło się spotkanie z seniorami, w którym prelegentami byli funkcjonariusze z radomszczańskiej policji. Mundurowi rozmawiali z seniorami o obowiązujących przepisach w ruchu drogowym, ale też podzielili się swoimi doświadczeniami z codziennej służby, dotyczącymi zdarzeń drogowych z udziałem seniorów.

Celem kampanii jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród kierowców, pieszych i rowerzystów powyżej 60. roku życia. Akcja rozpoczęła się 18 września i od tego czasu w różnych miastach Polski organizowane są warsztaty bezpieczeństwa ruchu drogowego, podczas których uczestnicy poznają najczęściej występujące zagrożenia, skutki nieprzestrzegania przepisów, a także podstawowe zasady pierwszej pomocy przedmedycznej.

Takie spotkanie odbyło się również w Muzeum Regionalnym w Radomsku. Wśród prelegentów wystąpili policjanci z radomszczańskiej komendy.

- Mundurowi rozmawiali z seniorami na temat bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, omówili również różne sytuacje, które dotyczyły zdarzeń drogowych z udziałem seniorów. Uczestnicy chętnie angażowali się w zajęcia i zadawali liczne pytania prowadzącym. Podczas spotkania poruszono także tematykę wpływu lekarstw na percepcję, wyposażenia obowiązkowego rowerzystów, pierwszej pomocy przedmedycznej oraz prawidłowego używania elementów odblaskowych. Na koniec każdy senior mógł spróbować swoich sił na symulatorze jazdy, na którym uczestnicy mogli sprawdzić m.in. swój czas reakcji - przekazuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko.

Pamiętajmy, że okres jesienno-zimowy ze względu na zmienne warunki atmosferyczne może negatywnie wpływać na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Idąc za apelami policji radzimy zachowanie szczególnej ostrożności i korzystanie z elementów odblaskowych przez niechronionych uczestników ruchu drogowego.

CZYTAJ >>> Nietrzeźwy, bez prawka, za to z narkotykami. 44-latek zatrzymany w centrum miasta już z zasądzonym aresztem