Rozmawiali o budowie obwodnicy Radomska

4G8A172_20230920-092403_1
UM Radomsko

Jak będzie przebiegała przyszła obwodnica w ciągu DK42 i 91, jak będzie powiązana z istniejącymi drogami oraz skomunikowana z sąsiadującymi nieruchomościami? Między innymi na te pytania odpowiadali zaangażowani w proces inwestycyjny na spotkaniu informacyjnym, które odbyło się w miniony wtorek 19 września w Urzędzie Miasta. 

O planowanej inwestycji mówili przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi i firmy projektowej Value Engineering Sp. z o.o. GDDKiA jest obecnie w trakcie wykonania pełnego rozpoznania geologicznego wraz z opracowaniem elementów Koncepcji Programowej dla obwodnicy Radomska w ciągu DK 42 i 91.

Obwodnica ma ograniczyć ruch tranzytowy przez Radomsko. Na spotkaniu omawiany był szczegółowy przebieg odcinka północnego łączącego rondo Sybiraków przy ul. Narutowicza z DK 42 w okolicach Kietlina i południowego od ślepego obecnie wylotu w rondzie Polskich Lotników Września 1939 roku przy ul. Brzeźnickiej w kierunku ul. Wymysłowskiej i Piłsudskiego. Inwestycja ma powstać głównie na terenach nieużytków rolnych i leśnych. Wybudowane zostaną nowe ronda, wiadukty drogi techniczne i rowerowe.

- To szczególnie ważne dla mieszkańców, którzy mają w pobliżu nieruchomości. Mogli oni wyrazić swoje opinie zarówno podczas spotkania, jak i i indywidualnie po jego zakończeniu. Uwagi można też składać do urny, która do 3 października będzie ustawiona w Urzędzie Miasta - przekazują miejscy urzędnicy.

Firma Value Engineering Sp. z o.o. ma przygotować koncepcję programową z rozpoznaniem geologicznym dla budowy obwodnicy Radomska do połowy przyszłego roku, wtedy Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad będzie mogła ogłosić przetarg na projekt i budowę obwodnicy.

Materiały dotyczące projektowanej obwodnicy i i formularz opinii

Źródło: UM Radomsko