Mistrzostwa Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym. O trofea w Radomsku walczyło 120 zapaśników

zapasy
UM Radomsko

Około 120 młodych zawodników wzięło udział w Mistrzostwach Województwa Łódzkiego w zapasach w stylu klasycznym. Impreza miała miejsce na Hali Powiatowej w Radomsku.

Przed południem 11 marca w Hali Powiatowej w Radomsku na wojewódzkie mistrzostwa przybyło 12 gościnnych drużyn z całej Polski m.in. z Rudy Śląskiej, Bełchatowa, Piotrkowa Trybunalskiego, Łodzi czy Zgierza. Łącznie w zawodach wzięło udział 14 klubów.

Mistrzostwa odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Radomska Jarosława Ferenca i Starosty Beaty Pokory.

Młodzi zawodnicy rywalizowali w dwóch kategoriach: młodzików i kadetów. Po emocjonującej rywalizacji najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary, które wręczył prezydent Jarosław Ferenc wraz z wicestarostą Małgorzatą Lewandowską.

W klasyfikacji drużynowej najlepsi byli zawodnicy z PTC Pabianice. Drugie miejsce wywalczyła drużyna AKS z Piotrkowa Trybunalskiego. Trzeci na podium byli zapaśnicy z ZKS Radomsko.

Wyniki pod linkiem: sportzona.pl

Rozwijając wątek lokalny zawodów, z doskonałej strony na radomszczańskich matach pokazali się gospodarze z UKS „Zapaśnik". W „domowych" zmaganiach zapaśnicy UKS wywalczyli 6 medali.

- Dla większości startujących sobotnie zawody były debiutem w turniejowej rywalizacji. Start na własnym terenie to okazja do poczucia atmosfery turnieju, bez ponoszenia znacznych kosztów, jak to jest w przypadku turniejów wyjazdowych, dlatego turniej na „własnym podwórku" potraktowaliśmy jako wprowadzenie zawodników, którzy jeszcze nie mają obycia turniejowego, do startów." - mówi wiceprezes ds Sportu Mirosław Szyler.

Najlepiej ze wszystkich „Zapaśników" spisał się Szymon Młynarczyk – zdobywca złotego medalu w kat. 38 kg. W drodze do finału nie dał szans zawodnikom z drugiego zapaśniczego klubu w Radomsku i pokonał ich przed czasem, by w finale po zaciętej walce pokonać na punkty zawodnika z ZKS Radomsko - Iwo Kubanika.

Na wyróżnienie zasłużyli:
• srebrni medaliści: Wiktor Kotlicki w kat. 52 kg i Oskar Kopeć w kat. 60 kg i,
• brązowi: Jakub Molenda w kat. 85 kg, Wiktor Ciastko w kat. 80 kg oraz Dawid Żuwalski w kat. 92 kg.

W klasyfikacji drużynowej zapaśnicy UKS zajęli 5. miejsce. Indywidualne wyniki zawodników UKS „Zapaśnik" przedstawiają się następująco:
• Młodzicy: Igor Masiarek V miejsce w kat. 35 kg, Szymon Młynarczyk I miejsce w kat. 38 kg, Borys Matynia V miejsce w kat. 41 kg, Wiktor Kotlicki II miejsce w kat. 52 kg, Kacper Dukat VII miejsce w kat. 52 kg, Kazimierz Gurazda VIII miejsce w kat. 52 kg, Jakub Molenda III miejsce w kat. 85 kg, Mateusz Kopertowski V miejsce w kat. 85 kg,
• Kadeci: Oskar Kopeć II miejsce w kat. 60 kg, Jakub Rozpara V miejsce w kat. 65 kg, Jakub Wiaderek V miejsce w kat. 71 kg, Adam Bebłociński VII miejsce w kat. 71 kg, Wiktor Ciastko III miejsce w kat. 80 kg, Krzysztof Turlejski V miejsce w kat. 80 kg, Dawid Żuwalski III miejsce w kat. 92 kg.
Opiekunami reprezentacji na zawodach byli trenerzy Wojciech Piasecki i Konrad Terka. Gratulacje dla zawodników i trenerów.

Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu rodziców, sponsorów, Miasta Radomska oraz wsparciu fundacji Partnerstwo.

Pełna fotorelacja z zawodów dostępna jest TUTAJ

Źródło: UM Radomsko