wersja testowa serwisu

Rowerzysta wjechał wprost pod ciężarówkę! Badanie jednego z kierujących wykazało ponad 2 promile...

zrm-straz-pozrna-tir
fot. poglądowe

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego do jakiego doszło w Szpinalowie w gminie Kamieńsk. Rowerzysta został potrącony przez ciężarówkę, kierowca jednośladu przebywa w szpitalu 

Do zdarzenia doszło 12 stycznia, przed godziną 17.00.Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że 35-letni rowerzysta został potrącony przez ciężarówkę jadącą w tym samym kierunku, w stronę Kamieńska. 

- Wszystko wskazuje na to, że cyklista nie zważając na innych uczestników ruchu drogowego wjechał z pobocza na jezdnię. Niestety wprost pod ciężarówkę, którą kierował trzeźwy 53-letni mieszkaniec gminy Przedbórz. Kierujący jednośladem to mieszkaniec gminy Kamieńsk. Mężczyzna ze względu na obrażenia ciała został przewieziony do szpitala, gdzie pozostał. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,3 alkoholu w organizmie - informuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko..

Przypominamy, że wsiadając na rower wszyscy powinni pamiętać o ostrożności oraz przewidywać zagrożenia i zawsze przestrzegać elementarnych zasad bezpieczeństwa. W zdarzeniach drogowych rowerzyści najczęściej doznają poważnych obrażeń, a w przypadku zderzenia z samochodem kierujący jednośladem często jest bez szans na wyjście ze zdarzenia bez szwanku, ponieważ nie chroni go karoseria czy pasy bezpieczeństwa.