Rażąco przekroczył prędkość, stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące

256-195959
fot. KPP w Radomsku

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 73 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

- 6 czerwca 2024 roku policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w Strzelcach Małych w gminie Masłowice. Po godzinie 17:00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 123 km/h. Kierowca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem - relacjonuje młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek.