Rażąco przekroczył prędkość - horrendalny mandat i utrata prawa jazdy dla 44-latka

mandaty_pabianice
fot. ilustracyjne/ Policja

Nadmierna prędkość to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, niestety często zakończonych tragicznie. Radomszczańscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 44-letniemu mężczyźnie, który w obszarze zabudowanym jechał o 73 km/h za szybko.

Mundurowi dbając o bezpieczeństwo na drogach, szczególną uwagę zwracają na wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami. W codziennej służbie skupiają się między innymi na kontrolowaniu prędkości pojazdów oraz ujawnianiu wykroczeń będących najczęstszymi przyczynami wypadków drogowych.

6 czerwca policjanci ruchu drogowego prowadzili pomiar prędkości w Strzelcach Małych w gminie Masłowice. Po godzinie 17:00 zatrzymali kierowcę skody, który nie bacząc na to, że przejeżdża przez obszar zabudowany, jechał z prędkością 123 km/h. 

- Kierowca, którym okazał się 44-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego, został ukarany przez policjantów mandatem w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Teraz przez kolejne trzy miesiące nie będzie mógł kierować samochodem. Apelujemy do wszystkich kierowców o rozwagę na drodze. Kierowanie pojazdem mechanicznym z taką prędkością stwarza zagrożenie dla samego kierującego, jak również innych użytkowników ruchu drogowego - mówi młodszy aspirant Dariusz Kaczmarek