Radomszczański Środowiskowy Dom Samopomocy z prestiżowym, ogólnopolskim wyróżnieniem! [Foto]

402650883_352881990593374_3928793833774413561__20231117-125358_1
UM Radomsko

W czwartek 16 listopada w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej odbyło się spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego, wypadającego 21 listopada. Podczas spotkania wręczono nagrody i odznaczenia za wybitne, nowatorskie rozwiązania w zakresie pomocy społecznej. Wśród wyróżnionych placówek z całej Polski, znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku.

W ceremonii wzięli udział minister Marlena Maląg, wiceminister Stanisław Szwed przedstawiciele wydziałów pomocy społecznej, samorządowi pracownicy socjalni, przedstawiciele stowarzyszeń i fundacji, a także członkowie Rady Pomocy Społecznej przy Ministrze Rodziny.

Wśród 8 nagrodzonych w kategorii - Nagroda zespołowa, znalazł się Środowiskowy Dom Samopomocy w Radomsku – za profesjonalne świadczenie usług, stałe podnoszenie kwalifikacji przez kadrę Domu, rozbudowywanie sieci instytucji współpracujących w ramach lokalnego partnerstwa. Promowanie wzorów i modeli działań integracyjnych społeczności niepełnosprawnych i pełnosprawnych w przełamywaniu stereotypów i przeciwdziałaniu marginalizacji osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin.

Nagrodę z rąk Minister Marleny Maląg odebrał dyrektor ŚDS Zbigniew Piechowicz, któremu towarzyszył Prezydent Miasta Radomska Jarosław Ferenc.

- Ogromnie się cieszę, że nasza praca została doceniona przez ministerstwo. To jest nagroda zespołowa, dlatego należą się ogromne podziękowania dla całego zespoły Środowiskowego Domu Samopomocy w Radomsku za ogrom pracy, za serce w nią włożone, która co roku owocuje zadowoleniem naszych uczestników oraz ich rodzin. W okresie, który obejmuje nagroda, prowadziliśmy wiele projektów, które kładły nacisk na integrację osób niepełnosprawnych ze społecznością lokalną oraz na opiekę wytchnieniową. To jest dla nas wielka satysfakcja, a jednocześnie dobry prognostyk na przyszłość. Każda nagroda motywuje do jeszcze lepszej pracy do tego, żeby nie schodzić poniżej pewnego poziomu, żeby osoby, które u nas są, były zadowolone i z uśmiechem przychodziły i wychodziły z naszego Domu - mówi dyrektor radomszczańskiego ŚDS.

- Gratuluję Środowiskowemu Domowi Samopomocy tej nagrody. Jest ona wyrazem nie tylko zaangażowania pracowników, ale także tego, że w tym Domu metody opieki są innowacyjne i wybitne. Cieszę się, że kolejna jednostka z terenu miasta Radomska zdobyła nagrodę ministra. Przypomnę, że rok temu taką nagrodę otrzymał nasz Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej - podkreśla prezydent.

Podczas ceremonii przyznano także honorowe odznaki „Primus in Agendo". Wysłuchano wykładu okolicznościowego na temat korzeni pomocy społecznej i pracy sosjalnej, a także koncertu w wykonaniu uczennic Sekcji Jazzu Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. F. Chopina w Warszawie.

Źródło: UM Radomsko