wersja testowa serwisu

Radomsko: Policyjny nalot na miejskim targowisku zakończony zarekwirowaniem setek podróbek

radomsko
KPP Radomsko

Odzież oraz perfumy z podrobionymi znakami towarowymi nie trafią do sprzedaży. Dzielnicowi oraz policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej na radomszczańskim placu targowym zabezpieczyli nielegalny towar. 

Nielegalny towar został zabezpieczony przez policjantów 3 października na terenie miejskiego placu targowego. Okazało się, że należy on do 38-letniej obywatelki Bułgarii, która do Radomska przyjechała z rodziną. Kobieta oferowała do sprzedaży odzież oraz perfumy z logo znanych marek. 

Zarówno 38-latka oraz trzech obywateli Bułgarii zostali przewiezieni do komendy wraz z nielegalnymi produktami. Łącznie policjanci zabezpieczyli blisko 400 pojemników z perfumami oraz 650 sztuk elementów odzieży. Teraz przedstawiciele firm, których logo zostało nielegalnie użyte szacują straty. W rozmowie z policjantami kobieta tłumaczyła, że podrobiony towar kupiła na terenie województwa mazowieckiego - wyjaśnia Aneta Wlazłowska, oficer prasowy z KPP Radomsko.

Funkcjonariusze zapowiadają, że sprawa jest rozwojowa. Zgodnie z prawem własności za ten czyn grozi kara grzywny, kara ograniczenia wolności lub kara do 2 lat pozbawienia wolności.