wersja testowa serwisu

Radomsko: Brawurowa jazda zakończona na latarni! Co się stało na rondzie przy MDK-u?

policja_noc_blisko
fot. poglądowe

W minioną sobotę, 2 października na rondzie przy Miejskim Domu Kultury doszło do kolizji. Kierowca seata stracił panowanie nad autem i uderzył w przydrożną latarnię. Policjanci musieli szukać sprawcy zdarzenia, bo ten zbiegł z miejsca kolizji. Do czego doprowadziły ustalenia mundurowych z Radomska?   

Między innymi do tego, że przyczyną zdarzenia najprawdopodobniej było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Zw wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że około godziny 23.30, kierujący seatem, jadąc od ul. Żeromskiego w kierunku ul. Brzeźnickiej najprawdopodobniej z powodu zbyt dużej prędkości stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego uderzył w latarnię.

Na miejscu zdarzenia ciężko jednak było szukać sprawcy, bo ten uciekł. Policjanci szybko jednak ustalili, kto podróżował pojazdem. Byli to mężczyźni w wieku 24 i 20 lat. Jeden z nich, młodszy znajdował się pod wpływem alkoholu.

- Policjanci przesłuchali już świadków i prowadzą czynności mające na celu ustalenia, który z mężczyzn siedział za kierownicą – mówi Aneta Wlazłowska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.