Radomsko: 66-latek potrącony na przejściu dla pieszych na Brzeźnickiej. Senior trafił do szpitala

policja-trojkat-no_20200405-113346_1
fot. poglądowe

W minioną środę, 8 marca w godzinach wieczornych na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku doszło do groźnego zdarzenia z udziałem pieszego. Poszkodowany 66-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Jak ciężkie warunki stwarza obecna aura wszystkim kierowcom, wiemy z własnego doświadczenia za kółkiem. Zima niestety jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Naprzemienne opady śniegu i deszczu, silne zachmurzenie oraz temperatury bliskie zeru powodują, że warunki na drogach są trudne i wymagające maksymalnej koncentracji ze strony kierowcy.

W środę, 8 marca tuż po godzinie 18:00 na ulicy Brzeźnickiej w Radomsku doszło do groźnego potrącenia pieszego przechodzącego przez prawidłowo oznakowane przejście.

- Jak ustalili policjanci ruchu drogowego, jadące w stronę centrum audi zatrzymało się przed przejściem, by ustąpić pierwszeństwa pieszemu, zaś z naprzeciwka nadjeżdżający fiat panda potrącił mężczyznę. Sprawczyni, 63 – letnia radomszczanka, nie zauważyła przechodzącego po pasach mężczyzny i doszło do potrącenia. Poszkodowany pieszy z obrażeniami został zabrany do szpitala. Kobieta w chwili zdarzenia była trzeźwa - informuje Agnieszka Kropisz