wersja testowa serwisu

Przedbórz: Pięć wozów gasiło pożar domu przy Korycińskiej. Niewykluczone, że doszło do wybuchu gazu!

Przedbórz: Pięć wozów gasiło pożar domu przy Korycińskiej. Niewykluczone, że doszło do wybuchu gazu!
fot. ilustracyjne

Pożar w domu jednorodzinnym w Przedborzu. Wczesnym rankiem na ulicy Korycińskiej interweniowało pięć jednostek straży pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że przyczyną pojawienia się płomieni była eksplozja gazu, ale straż pożarna na razie tę wersję traktuje jako przypuszczalną. Pewnym jest, że w wyniku zdarzenia poszkodowana została 68-letnia lokatorka domu.

Zawiadomienie o kłębach dymu i ogniu wydobywających się z okien domu przy ulicy Korycińskiej wpłynęło do PSP w radomsku o godzinie 05.46. Jak przekazuje nam oficer prasowy radomszczańskiej jednostki straż zaalarmował przypadkowy świadek zdarzenia.

- Na miejsce natychmiast zadysponowano dwie jednostki ratowniczo - gaśnicze z Radomska oraz dwie jednostki z OSP w Przedborzu i jedną z Gór Mokrych. Szczęśliwie, poszkodowana 68-letnia kobieta z powierzchownymi oparzeniami w momencie przyjazdu na miejsce strażaków była już na zewnątrz budynku. Kobieta samodzielnie opuściła nieruchomość, została przekazana zespołowi karetki - relacjonuje Marek Jeziorski, oficer prasowy PSP w Radomsku i dodaje: - Strażacy z wnętrza domu wyjęli dwie butle z propan butanem. Jedna z nich była znacznie rozgrzana. Strażacy natychmiast przystąpili do jej schładzania.

Akcja strażaków trwa nadal, w tej chwili zabezpieczają oni miejsce zdarzenia. Ciężko w tej chwili jednoznacznie określić przyczynę pożaru, choć strażacy nie wykluczają, że powodem pojawienia się ognia mógł być wybuch gazu. 

- W tej chwili, po uszkodzeniach jakie zastali strażacy można domniemywać, że przypuszczalną przyczyną zdarzenia był wybuch gazu, ale to potwierdzą bądź wykluczą dalsze działania biegłych - dodaje Jeziorski.