Pożar przy ul Kopiec. Poparzony 40-latek samodzielnie opuścił pustostan, ale doznał poważnych obrażeń [Foto]

Pożar przy ul Kopiec. Poparzony 40-latek samodzielnie opuścił pustostan, ale doznał poważnych obrażeń [Foto]
KP PSP Radomsko

Około 40-letni mężczyzna został poszkodowany w wyniku pożaru do jakiego doszło w pustostanie przy ulicy Kopiec w Radomsku. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę w nocy, a ogień doszczętnie strawił drewniany budynek. Nietstey, w wyniku zdarzenia poszkodowany mężczyzna doznał poważnych obrażeń.

Było po 22.oo, kiedy radomszczańscy strażacy ruszyli do akcji na ulicę Kopiec. W tamtejszej lokalizacji w ogniu stanął drewniany pustostan. Niestety budynek pusty nie był, w momencie pojawienia się pożaru przebywał w nim około 40-letni mężczyzna. Choć ofiara samodzielnie opuściła nieruchomość, niestety nie obyło się bez poważnych obrażeń.

- Przebywającemu w budynku mężczyźnie w wieku około 40 lat udało się samodzielnie wydostać z pomieszczenia. Doznał poparzeń 40 proc. powierzchni ciała - przekazuje starszy kapitan Marek Jeziorski, oficer prasowy KP PSP w Radomsku. - Strażacy przeszukali pogorzelisko, aby wykluczyć obecność innych poszkodowanych. Nie stwierdzono innych osób - dodaje.

Drewniany budynek, który był pokryty blachą został całkowicie zniszczony. Ponieważ do budynku doprowadzona była energia elektryczna i strażacy stwierdzili miernikami obecność napięciam, na miejsce zadysponowano także Pogotowie Energetyczne, które dokonało niezbędnych odłączeń. Akcja gaśnicza, w której brały udział cztery zastępy strażaków - dwa z PSP i dwa z OSP trwaładwie godziny. 

Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia.