Pożar na Krańcowej. Sprawna akcja strażaków z sześciu zastępów uratowała mienie warte milion zł

Pożar na Krańcowej. Sprawna akcja strażaków z sześciu zastępów uratowała mienie warte milion zł
KP PSP Radomsko

Blisko 30 strażaków ruszyło do akcji gaszenia pożaru na posesji przy ulicy Krańcowej w Radomsku. Sprawne działania pożarników uratowały mienia o wartości miliona złotych! Szczęśliwie też w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. 

Zgłoszenie o pożarze wpłynęło do powiatowego stanowiska kierowania PSP w Radomsku w miniony poniedziałek, 22 maja, o godzinie 15.28. Kiedy strażacy z Radomska i ochotnicy z czterech jednostek pojawili się na miejscu zdarzenia pożarem objęty wolnostojący garaż znajdujący się na posesji. Ogień zagrażał pobliskiemu domowi, szczęśliwie sprawne działania służb uratowały nieruchomość 

Jak podaje Marek Jeziorski z PSP Radomsko straty oszacowano na około 250 tys. zł, ale udało się uratować mienie o szacowanej wartości miliona! Jak dodaje rzecznik radomszczańskiej straży, przyczyną pożaru była najprawdopodobniej utrata izolacyjności przewodów elektrycznych.

W akcji, która trwało blisko 2 godziny łącznie brało udział sześć zastępów straży pożarnej (2 z PSP i 4 z OSP) i 29 strażaków.