Pożar na autostradowym parkingu. Strażak z naszego regionu pokazał klasę! Ruszył do akcji i skutecznie zdławił ogień [WIDEO]

Pożar na autostradowym parkingu. Strażak z naszego regionu pokazał klasę! Ruszył do akcji i skutecznie zdławił ogień [WIDEO]
screen z wideo OSP KSRG Malenia

Strażakiem się jest, a nie bywa dumnie zaznaczają druhowie z OSP KRSG Malenia w gminie Buczek i na dowód publikują w swoich mediach społecznościowych nagranie błyskawicznej, i co równie ważne skutecznej akcji jednego ze swoich członków.  Co ciekawe do pożaru doszło na jednym z parkingów na autostradzie A1. 

Do pożaru doszło w piątek, 12 maja na parkingu miejsca obsługi pasażerów rozlokowanym przy autostradzie A1, na wysokości miejscowości Malankowo (woj kujawsko pomorskie) niespodziewanie zaczął płonąć zaparkowany samochód osobowy. Na nagraniu wyraźnie widać, że płomienie objęły całą komorę silnika.

- Nie zważając na zagrożenia oraz brak środków ochrony indywidualnej strażacy pospieszyli z pomocą - przy użyciu podręcznego sprzętu gaśniczego znajdującego się na pobliskiej stacji benzynowej, oraz przy restauracji szybko opanowali pożar ograniczając straty do minimum. Gratulujemy postawy - duma nasz rozpiera, że mamy w naszej jednostce takich ludzi - przekazują w mediach społecznościowych członkowie OSP KSRG Malenia.

CZYTAJ >>> Przedszkolaki z wizytą u łaskich strażaków! Była moc atrakcji i porcja wiedzy o bezpieczeństwie [Foto]

Druh Rafał Mizera, który jest bohaterem nagrania to na co dzień funkcjonariusz Wojskowej Straży Pożarnej w Łasku. W akcji towarzyszyli mu koledzy z tej formacji, bo  wszyscy wracali z Grupy z Kursu Specjalistów Pożarnictwa.

Autorem filmu jest Mateusz Krawiec.

Wklej tutaj kod osadzenia...