Powiat radomszczański: Składał nieletniej seksualne propozycje. 56-latek wpadł w ręce policji, decyzję podjęła też prokuratura

policja---napis-2

Radomszczańska policja zatrzymała na ternie powiatu 56-latka, który w internecie składał seksualne propozycje osobie, która nie ukończyła 15 roku życia. I choć mundurowi, przez wzgląd na dobro prowadzonego postępowanie nie chcą ujawniać szczegółów, to pewnym jest, że mężczyzna już został objęty dozorem.

Sprawa jest dość enigmatyczna i śledczy nie chcą ujawniać jej kulis to pewnym jest, że do zatrzymania 56-latka na terenie powiatu radomszczańskiego doszło w miniony piątek, 19 maja, około godziny 18.00. Wobec zatrzymanego zastosowano też konkretne środki.  

- Mężczyzna zgodnie z postanowieniem prokuratora został objęty dozorem policyjnym oraz zakazem przebywania na terenie placówek zajmujących się edukacją małoletnich, a także w okolicy oddalonej od tych placówek do 50 metrów. Dodatkowo, ma zakaz opuszczania kraju połączony z zakazem wydania dokumentu uprawniającego do opuszczania kraju – przekazuje Dariusz Kaczmarek, pełniący obowiązki oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Radomsku.

Na kanwie tego zdarzenia policja nieustannie apeluje, by przypominać, zwłaszcza jeśli chodzi o nasze pociechy zachować, by w kontaktach w wirtualnej przestrzeni zachować dalece idącą ostrożność i czujność. Rozmawiajmy z dziećmi, że internet to nie tylko źródło wiedzy i zabawy.

- Każdy użytkownik internetu musi pamiętać o tym, że osoba znajdująca się po drugiej stronie monitora nie zawsze może mieć słuszne intencje. Cyberprzestępcy wykorzystują zaufanie nieletnich przez co osoby te mogą znaleźć się w niebezpieczeństwie. Dlatego też o tego typu zagrożeniach, które czyhają na nasze pociechy, należy z nimi rozmawiać – podsumowuje Dariusz Kaczmarek.