wersja testowa serwisu

Potrącenie rowerzysty w gminie Gidle. Sprawca miał blisko 2,5 promila alkoholu

wypadek-rower-2
fot. ilustracyjne

10 października 2020 roku, około godziny 18:30 w miejscowości Niesulów w gminie Gidle doszło do potrącenia rowerzysty przez kierującego osobowym volvo. Po powiadomieniu służb ratowniczych kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia, pozostawiając poszkodowanego bez udzielenia mu pomocy. Po przebadaniu podejrzewanego na zawartość alkoholu w organizmie, okazało się że ma blisko 2,5 promila alkoholu. Prokurator wystąpił z wnioskiem o tymczasowy areszt.

W minioną sobotę, 10 października 2020 roku, około godziny 18:30 dyżurny radomszczańskiej komendy Policji został poinformowany o wypadku drogowym w miejscowości Niesulów, na terenie gminy Gidle. Jak ustalili policjanci, kierujący samochodem osobowym marki Volvo, 66-letni mieszkaniec gminy Gidle, jadąc w miejscowości Niesulów w kierunku miejscowości Ojrzeń, potrącił poruszającego się w tym samym kierunku rowerzystę. Bezpośrednio po zdarzeniu sprawca zatrzymał się.

Na miejscu zatrzymali się również dwaj mężczyźni, którzy udzielili pomocy 53-letniemu rowerzyście oraz powiadomili o wypadku służby ratownicze. W chwili, gdy świadkowie zajęli się poszkodowanym kierowca Volvo wsiadł do swojego samochodu i odjechał z miejsca zdarzenia. Gdy policjanci dojechali do miejsca zamieszkania sprawcy wypadku okazało się, że jest on w stanie nietrzeźwości. Badanie alkomatem wykazało, że ma w organizmie 2,4 promila alkoholu.

Mężczyzna tłumaczył się, że alkohol wypił ze stresu gdy wrócił do domu. Kierowca Volvo został zatrzymany, pobrano od niego trzykrotnie krew do badań na zawartość alkoholu w chwili wypadku. Poszkodowany rowerzysta z uwagi na charakter obrażeń został przewieziony do specjalistycznego szpitala. Dzisiaj złożony zostanie wniosek o tymczasowe aresztowanie mężczyzny. Jeżeli następstwem wypadku jest śmierć innej osoby albo ciężki uszczerbek na jej zdrowiu, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 .W takim przypadku za ucieczkę z miejsca wypadku i spowodowanie go w stanie nietrzeźwości grozi podwyższony wymiar kary do lat 12.

źródło: KPP w Radomsku