wersja testowa serwisu

Policja z Radomska nałożyła horrendalne mandaty dla kierowców! W kilka minut potracili po kilka tysięcy złotych

Policja z Radomska nałożyła horrendalne mandaty dla kierowców! W kilka minut potracili po kilka tysięcy złotych
fot. poglądowe/ Policja

Policjanci przypominają, że nowy taryfikator mandatów, który wszedł w życie 1 stycznia 2022 roku, przewiduje wysokie kary dla kierowców i pieszych łamiących obowiązujące przepisy. W ostatni weekend o dotkliwości finansowych konsekwencji swojej nieodpowiedzialności przekonali się młodzi mieszkańcy powiatu radomszczańskiego. 

Pierwszy pirat drogowy przekonał się już, jak wysokie kary przyporządkowane są do poszczególnych wykroczeń. W niedzielę, 9 stycznia policjanci z radomszczańskiej drogówki podczas pełnienia służby w miejscowości Kletnia wykonali pomiar prędkości kierującego hondą, którego następnie zatrzymali. 

- Ostatecznie okazało się, że 20-letni mieszkaniec gminy Dobryszyce popełnił kilka wykroczeń m.in.: przekroczył dozwoloną prędkość, wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych, kierował niesprawnym autem i na dodatek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Zgodnie z nowym taryfikatorem policjanci nałożyli na niego karę grzywny w wysokości 2700 złotych - informuje Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko.

Na tym jednak nie koniec słonych kar dla łamiących przepisy. Dzień wcześniej, 8 stycznia o dotkliwości kary przekonała się 25-letnia radomszczanka. Kobieta wjechała na torowisko, gdy sygnalizator miał już zapalone czerwone światło. Do popełnienia wykroczenia doszło na przejeździe kolejowym w centrum Radomska. Zgodnie z nowym taryfikatorem mundurowi nałożyli na nią mandat w wysokości 2000 złotych.

- Informujemy, że nowe przepisy przewidują w przypadku wykroczeń drogowych podwyższenie maksymalnej wysokości grzywny z 5 tysięcy zł do 30 tysięcy zł. Zwiększona została wysokość grzywny, którą nałożyć można w postępowaniu mandatowym – do 5 tysięcy zł, a w przypadku zbiegu wykroczeń – do 6 tysięcy zł - dodaje Wlazłowska.