Po 18 latach przerwy w Radomsku ponownie będzie można wyrobić paszport!

p1
Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

Koniec wizyt w Bełchatowie, Piotrkowie Trybunalskim czy odległej Łodzi. Od dziś mieszkańcy Radomska i okolic mogą ubiegać się o paszport w Terenowym Punkcie Paszportowym zlokalizowanym przy Starostwie Powiatowym prz ulicy Leszka Czarnego.

Oficjalnego i uroczystego otwarcia punktu paszportowego dokonano w miniony poniedziałek 18 września. W konferencji prasowej towarzyszącej otwarciu tego punktu uczestniczyli: poseł Anna Milczanowska, Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk oraz Starosta Radomszczański, Beata Pokora.

- Po 18 latach przerwy znowu w Radomsku można będzie składać wnioski o wydanie paszportu. Na ten moment z niecierpliwością czekali mieszkańcy powiatu radomszczańskiego, którzy musieli dotąd po paszporty jeździć do Piotrkowa, Tomaszowa, czy nawet…. Skierniewic. To biuro zostało stworzone z myślą o mieszkańcach, o ułatwieniu im dostępu do usług świadczonych przez administrację. Otwarcie go pozwoli zaoszczędzić zarówno pieniądze, jak i czas. W imieniu mieszkańców składam serdeczne podziękowania Panu Wojewodzie, który wspomagał nasze dążenia do utworzenia tego Punktu oraz Pani Poseł, która cały czas wspierała nas w tych staraniach - powiedziała Beata Pokora, Starosta Powiatu Radomszczańskiego.

Wojewoda Łódzki Karol Młynarczyk podkreślał, że powstanie punktu to wynik dobrej współpracy między władzami województwa i powiatu. 

- Chcemy, aby wszystkie sprawy można było załatwiać jak najbliżej mieszkańców – podkreślał wojewoda Młynarczyk.

W uroczystym otwarciu, oprócz wspomnianych wyżej osób uczestniczyli także m.in. Członek Zarządu Powiatu Michał Koski, Sekretarz Powiatu Tomasz Kornacki, Dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi Małgorzata Kazimierska oraz zastępca dyrektora tego wydziału Marta Wojtaszewska.

Radomszczański Terenowy Punkt Paszportowy Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi działa przy Starostwie Powiatowym w Radomsku (ul. Leszka Czarnego 22, p.). Prace "na pełnych obrotach" rozpoczął we wtorek, 19 września i będzie działać od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.00.

Punkt obsługiwać będą dwie osoby. 1/2 etatu płaci wojewoda, pozostałą część – starostwo.