Kamieńsk: Patrycja i Dariusz poszkodowani w sobotnim wypadku potrzebują krwi! Jest apel społeczności szkoły i OSP

256-165531

​Jest apel o krew dla dwójki młodych mieszkańców gminy Kamieńsk, którzy zostali poszkodowani w sobotnim wypadku w Szpinalowie. Patrycja i Dariusz, którzy po zderzeniu dwóch osobówek zostali ciężko ranni potrzebują krwi. Zespół Szkół Ponadpodstawowych w Kamieńsku i OSP proszę o włączenie się w zbiórkę.

Przypomnijmy do wypadku, w którym młodzi mieszkańcy gminy Kamieńsk zostali poważnie ranni doszło w minioną sobotę, 11 marca. Kierująca skodą fabia włączając się do ruchu z drogi wewnętrznej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od Kamieńska fordowi mondeo. Zarówno sprawczyni, 22- letnia mieszkanka gminy Kamieńsk, jak i jej pasażer odnieśli liczne obrażenia. Młoda kobieta trafiła do szpitala w Bełchatowie, 20- latek do Radomska.  Więcej >>> Poważny wypadek w gminie Kamieńsk. Ciężko ranne młode osoby trafiły do szpitali w Bełchatowie i Radomsku [Foto]

Stan poszkodowanych w wypadku jest na tyle poważny, że do ratowania ich życia potrzebna jest krew. Dlatego lokalna społeczność chce zorganizować zbiórkę.

Patrycja Górna i Dariusza Strzelecki absolwenci naszej szkoły i mieszkańcy naszej Gminy - Gminy Kamieńsk, ulegli poważnemu wypadkowi i pilnie potrzebują krwi. Pragniemy zorganizować 20 MARCA 2023r. lokalny punkt zbiórki krwi w naszej szkole i musimy mieć minimum 40 osób chętnych. Sprawa jest pilna, ponieważ minimalną liczbę osób musimy zgłosić do jutra, tj. 16 MARCA 2023r. do godz. 14:30! Prosimy osoby, które chcą oddać krew o zgłoszenie się w wiadomości prywatnej, pod numerem telefonu: 44 6817 526, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. - apelują pracownicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kamieńsku. 

NIezależnie od organizowanej zbiórki krew można także oddawać w punktach krwiodawstwa - z zaznaczeniem „Dla Patrycji Górnej" oraz „Dla Dariusza Strzeleckiego". Jak jest to ogólnie przyjęte nie trzeba mieć ściśle określonej grupy krwi. Przyjmowana jest każda.

Wklej tutaj kod osadzenia...