Ogromny sukces mieszkańca naszego miasta. Jacek Kuśmierek ze złotem Światowego Festiwalu Zapasów!

0000

Ogromny sukces mieszkańca naszego miasta. Jacek Kuśmierek ze złotem Światowego Festiwalu Zapasów!

W dniach 31 maja - 2 czerwca odbyły się Światowe Mistrzostwa Weteranów w zapasach w stylu klasycznym. W Światowym Festiwalu Zapasów, bo tak nazwano te zawody wystartował radomszczanin, zawodnik oraz działacz ZKS-u Radomsko Jacek Kuśmierek. 

W turnieju mogli walczyć zawodnicy, którzy ukończyli 35 lat. Było to swoistego rodzaju spotkanie po latach gdzie dawni rywale i przyjaciele mogli znowu się zobaczyć i poczuć nutkę rywalizacji. Jacek wystartował w kategorii wagowej do 62 kg. W finale o złoty medal walczył z reprezentantem Węgier Istvanem Kleberem, medalistą MŚ. Nasz zawodnik wygrał przez przewagę techniczną 11:0 już w pierwszej rundzie.

Jacek trenuje w grupie pod okiem Sebastiana Nowaka. Życzymy dalszych sukcesów na tak długiej i owocnej drodze zawodniczej.