Nowy zielony skwer w Radomsku. Umowa z wykonawcą podpisana

skwer-metalurgia
fot. UM Radomsko

W Urzędzie Miasta Radomsko została podpisana umowa z wykonawcą na budowę skweru naprzeciw komina po byłych zakładach Metalurgii. Zadanie wykona firma Zielony Wilk Adam Wilk z Januszna za kwotę 207,7 tys. zł.

Już niedługo radomszczanie będą mogli cieszyć się nowym miejscem do wypoczynku i relaksu. Za blisko 3 miesiące powstanie nowy zielony skwer w pobliżu kultowego komina na terenie dawnej "Metalurgii". Inicjatywa ta ma na celu wprowadzenie zieleni do surowego, industrialnego krajobrazu tej części miasta. Obszar po byłych zakładach „Metalurgii" niemal w całości pokryty został betonową kostką przez prywatnego przedsiębiorcę. Teraz fragment tego dużego placu zostanie odbetonowany i zagospodarowany. Jest to możliwe dzięki przejęciu dróg oraz części terenu przez miasto.

Na skwerze znajdziemy różnorodną roślinność, drzewa, krzewy i kwiaty oraz elementy małej architektury. Łącznie miasto odbetonuje aż 800m² powierzchni. Inwestycja ta jest ważnym krokiem w kierunku zrównoważonego rozwoju miasta, integrując surową przemysłową przestrzeń z przyrodą tworząc harmonijną całość.

Miasto Radomsko na budowę skweru „przy kominie" pozyskało dofinansowanie z budżetu Samorządu Województwa Łódzkiego z programu "Województwo Łódzkie Ogrodem Polski - ogrody przyjazne naturze" na kwotę 150 tys. zł.

źródło: UM Radomsko