Młodzi druhowie OSP w Kietlinie dla podopiecznych „KAMILA”

os_20231006-063103_1
UG Radomsko

To była spontaniczna akcja Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej działającej przy OSP w Kietlinie, w którą zaangażowali się również członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu funkcjonującego w PSP w Kietlinie. Druhny Nikola Gajda i Patrycja Walaszczyk wpadły na pomysł zorganizowania akcji charytatywnej dla dzieci i młodzieży z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „KAMIL" w Strzałkowie. Podopieczni „Kamila" otrzymali od swoich rówieśników przybory szkolne i artykuły codziennego użytku. Patronat nad akcją objął wójt Gminy Radomsko.

Zbiórka trwała kilka tygodni. Mieszkańcy chętnie przynosili to, o co prosili inicjatorzy akcji. A były to przede wszystkim przybory szkole.

- Pomyślałyśmy, że skoro rozpoczyna się nowy rok szkolny to warto byłoby wesprzeć potrzebujące dzieci. Na terenie naszej gminy funkcjonuje Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza, zatem od razu wiedziałyśmy kto będzie adresatem naszej akcji – zauważa Nikola Gajda.

- Jestem bardzo dumny zarówno z młodych druhen i druhów OSP w Kietlinie, jak i uczniów kietlińskiej szkoły. Dostrzeżenie drugiego człowieka, wyciągniecie do niego pomocnej dłoni i życzliwość to cechy, którymi powinniśmy kierować się w naszym życiu – mówi wójt Gminy Radomsko, Roman Radczyc.

W środę, 4 października ku wielkiej radości dzieci i ich opiekunów prezenty zostały przekazane.

Warte podkreślenia jest to, iż akcja charytatywna dla podopiecznych „Kamila" nie była pierwszą zorganizowaną przez Młodzieżową Drużynę Pożarniczą działającą przy OSP w Kietlinie we współracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu funkcjonującym przy PSP w Kietlinie. Wiosną tego roku druhny Nikola i Patrycja z powodzeniem przeprowadziły zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Bełchatowie.

Źródło: UG Radomsko