wersja testowa serwisu

Ministerstwo Edukacji sypnęło pieniędzmi dla szkół z Radomska! Uczniowie będą bardzo zadowoleni z tej dotacji...

komputer-dzieci-radosc
Pixabay

W ramach programu ogłoszonego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki pn. „Poznaj Polskę" dziewięć szkół prowadzonych przez Miasto Radomsko otrzyma dofinansowanie na realizację wycieczek dzieci i młodzieży. 

Przedmiotem przedsięwzięcia „Poznaj Polskę" jest wsparcie organów prowadzących szkoły w środki finansowe przeznaczone na realizację wycieczek dzieci i młodzieży i umożliwienie poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.

17 listopada samorząd Radomska podpisał zostało podpisane porozumienie z Ministerstwem Edukacji i Nauki, na mocy którego organ prowadzący szkoły otrzyma dotację w wysokości 59.468 zł. Będzie ona stanowić 80% kosztów planowanych wycieczek, pozostałe koszty wyjazdów w wysokości 20% to wpłaty rodziców uczniów uczestniczących w tym projekcie.

Łącznie zorganizowanych będzie 14 wycieczek i pojadą na nie zarówno uczniowie klas I-III jak i IV-VIII, zgodnie z wnioskami złożonymi przez dyrektorów szkół. 

- Dzięki dofinansowaniu uczniowie radomszczańskich szkół będą mogli zwiedzić między innymi: Warszawę, gdzie w planie jest Centrum Nauki Kopernik, Łazienki Królewskie, Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Fryderyka Chopina, zespół zabytkowych cmentarzy na Powązkach, Centrum Pieniądza NBP. Drugim kierunkiem jest Kraków, gdzie uczniowe mają odwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, krakowskie drogi Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wieliczkę i tamtejszą kopalnię soli oraz Muzeum Żup Krakowskich). Pozostałe dwa kierunki wyjazdów to Częstochowę (Jasna Góra, Muzeum Produkcji Zapałek) i Wrocław (Muzeum Narodowe Panorama Racławicka, Muzeum Mineralogiczne, Hydropolis) - informują pracownicy radomszczańskiego magistratu.

Dofinansowanie w wysokości 80% kosztów planowanej wycieczki otrzymają:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 im. Bolesława Chrobrego w Radomsku – 3.320 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Tadeusza Kościuszki w Radomsku – 10.000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Mieszka I w Radomsku – 1.152 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4 im. Władysława Stanisława Reymonta – 7.085 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mikołaja Kopernika w Radomsku – 4.000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 7 im. Romualda Traugutta w Radomsku – 9.843 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 8 im. Przyjaciół Dzieci w Radomsku – 10.000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 9 im. Henryka Sienkiewicza w Radomsku – 5.000 zł
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 10 w Radomsku – 9.068 zł