Miłość wisi dziś w powietrzu! Nawet policjanci łaskawiej traktują drogowych piratów. Akcja "Zwolnij! Jak kocha to poczeka" trwa!

era
KPP Radomsko

14 lutego Walentynki – Święto Zakochanych, dzień, w którym królują serduszka. Każdy, kto obchodzi to święto na swój sposób okazuje i wyznaje miłość. To też idealny moment aby policjanci drogówki przypomnieli i uświadomili kierowcom, że miłość wiąże się z odpowiedzialnością za siebie oraz drugiego człowieka.

Tego dnia policjanci drogówki z Radomska uczestnikom ruchu drogowego wręczają drobne upominki w kształcie serca, przypominając jednocześnie, że w domu czekają najbliżsi: rodzice, dzieci, mąż, żona którzy chcą cieszyć się naszą obecnością. 

- Walentynki to dobra okazja, żeby przypomnieć, że lepiej później dotrzeć do celu niż nie dotrzeć wcale. Stąd dzisiejsza akcja: "Zwolnij! Jak kocha to poczeka" - mówi mł. asp. Dariusz Kaczmarek z KPP Radomsko. 

Podczas akcji, kierowcom ze zbyt ciężką nogą policjanci wręczają zapachowe serduszka z wymowną treścią. Mają one przypomnieć kierowcom, że nie warto się spieszyć i narażać życie. 

- Niestety niejednokrotnie jest tak, ze to dopiero na widok radiowozu zapinamy pasy, włączamy światła, odkładamy telefon czy właśnie zdejmujemy nogę z gazu a właśnie nadmierna prędkość jest niezmiennie i ciągle główną przyczyną kolizji czy wypadków - dodaje mł. asp. Dariusz Kaczmarek z radomszczańskiej Policji.

Walentynkowa akcja w całej Polsce prowadzona jest od kilku już lat. Jak dodaje Dariusz Kaczmarek nie wszyscy mogą czuć się bezkarni. Serduszka zamiast mandatu otrzyma ten kierowca, któremu nie zdarza się nadmiernie przekraczać dozwolonych limitów.

- Jeśli w policyjnym systemie pojawi się informacja, że kontrolowany kierowca często przekracza prędkość, to taryfy ulgowej nie będzie – dodaje Dariusz Kaczmarek.

Policjanci swoją akcję rozpoczęli przy stacji paliw w Ładzicach.