Łódzkie zachwyciło potencjałem firm na EXPO 2020 w Dubaju

Łódzkie zachwyciło potencjałem firm na EXPO 2020 w Dubaju

Firmy produkujące wielofunkcyjne urządzenia samoobsługowe, czy ekspert w dziedzinie biotechnologii przemysłowej – świat poznał innowacyjne firmy i potencjał gospodarczy regionu łódzkiego, dzięki prezentacji na Expo Dubai 2020.

Udział województwa łódzkiego w Światowej Wystawie trwał 5 dni tj. od 6 do 10 listopada 2021 r. i odbywał się w Pawilonie Polski. „Województwo Łódzkie. Nowoczesność inspirowana tradycją"– tak brzmiało hasło przewodnie naszego regionu podczas Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju.

– Expo to możliwość zaprezentowania całemu światu tego, co w naszym województwie najlepsze - mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, który był jednym z ambasadorów wystawy. Zostawiamy tutaj nasze serce i nasze myśli. Ważne jest również to, z  jakimi nadziejami tutaj przybyliśmy. Celem było przedstawienie naszych przedsiębiorców. Ludzi, którzy aktywnie próbują wchodzić na rynki europejskie i światowe. Tutaj mieli do tego kapitalną okazję.

O prezentację gospodarki regionu zadbali reprezentanci przedsiębiorców z Łódzkiego, którzy wyjechali do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Firmy reprezentowały branżę rolno-spożywczą. Do udziału w wystawie zakwalifikowani zostali dwaj producenci wysokiej jakości maszyn rolniczych, ogrodniczych i sadowniczych: Jagoda JPS Agromachines oraz Agro-Masz; ekspert w dziedzinie biotechnologii przemysłowej Biotechnika (przedsiębiorstwo dostarcza m.in. rozwiązania związane z wytwarzaniem paliw ekologicznych, obsługuje projekty związane z  biogazowniami); Selfmaker Technology, czyli spółka technologiczna projektująca i budująca wielofunkcyjne urządzenia samoobsługowe, narzędzia integracyjne oraz oprogramowanie do nich; a także producenci krówek „Majami" i chrupków „Chrupex".

Zaprezentowana oferta firm wzbudziła szerokie zainteresowanie u potencjalnych kontrahentów z krajów Bliskiego Wschodu. Wierzymy, że nawiązane kontakty handlowe zaowocują trwałą współpracą pomiędzy przedsiębiorcami.

Jeśli również Twoja firma chce nawiązać relacje handlowe z przedsiębiorcami z Łódzkiego, napisz do nas na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.