wersja testowa serwisu

Para zrobiła skok na skład wózków widłowych! Ukradli maszynę za 60 tys. i... zakończyli błyskawicznym parkowaniem w polu!

Para zrobiła skok na skład wózków widłowych! Ukradli maszynę na 60 tys. i... zakończyli błyskawicznym parkowaniem w polu!
KPP Pajęczno

Kompletnie pijana para zrobiła skok na skład wózków widłowych w Działoszynie! 26-latka i jej 28-letni kompan dokonali nawet kradzieży jednej z maszyn wartej 60 tysięcy złotych. Trzeba jednak przyznać, że przestępcza akcja zakończyła się wyjątkowo szybko w polu... Ostatecznie duet został natychmiast zatrzymany przez policjantów z Działoszyna. 

Do napadu doszło we wtorek (23 listopada) w nocy. Jak relacjonują policjanci o godzinie 23:20 dwie osoby przedostały się na teren firmy zajmującej się naprawą i handlem wózkami widłowymi w Działoszynie. Następnie ukradły jeden z pojazdów wart 60 tysięcy złotych. 

- Podczas ucieczki sprawcy staranowali bramę oraz ogrodzenie posesji. Następnie wjechali na pole, na którym ukradziony pojazd zakopał się. Sprawcy natychmiast zostali zatrzymani przez mundurowych. Jak się okazało była to kompletnie pijana 26-letnia mieszkanka gminy Kiełczygłów oraz jej 28-leni znajomy, mieszkaniec gminy Siemkowice - informuje oficer prasowy z KPP Pajęczno. 

Para odpowie teraz za kradzież mienia oraz zniszczenie mienia za co kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Wartość uszkodzonego ogrodzenia to około 40 tysięcy złotych. Skradziony wózek widłowy wrócił do właściciela.