Kolizja dwóch pojazdów na A1 i 4-kilometrowa plama oleju na autostradzie

Kolizja dwóch pojazdów na A1 i 4-kilometrowa plama oleju na autostradzie
KP PSP Radomsko

Do groźnie wyglądającej kolizji doszło we wtorkowy poranek na autostradzie A1. Na 394 kilometrze autostrady, tuż przed węzłem Radomsko doszło do zderzenia dwóch samochodów - ciężarowego Mercedesa i dostawczego Citroena. Z jednego z pojazdów na trasę wylała się znaczna ilość oleju, która utworzyła kilkukilometrową plamę.

Zgłoszenie o kolizji i plamie substancji rozlanej na A1 wpłynęło do stanowiska kierowania radomszczańskiej straży pożarnej po godzinie 5.00.  Do zdarzenia doszło przed węzłem Radomsko, na nitce w kierunku Łodzi.

- Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano zastępy strażaków. Po dojeździe na miejsce kierujący działaniami ratowniczymi stwierdził, że plama substancji ropopochodnej ciągnie się na długości ok. 4 km. Okazało się, że wcześniej doszło do kolizji dwóch samochodów. W jej wyniku w zbiorniku jednego z pojazdów doszło do rozszczelnienia i wycieku oleju - przekazuje Marek Jeziorski, oficer prasowy z KP PSP Radomsko. 

Szczęśliwie, mimo znacznych zniszczeń w pojazdach w zdarzeniu nikt nie został poszkodowany, Działania zastępów polegały na neutralizacji plamy, pozostały olej z uszkodzonego auta został przepompowany.

CZYTAJ >>> Policja przyznaje: BMW brało udział w wypadku na A1. Posłanka interweniuje w MSW i mówi o "próbie krycia sprawców"

Co było przyczyna kolizji? 

- Kierujący pojazdem ciężarowym marki Mercedes, 63-latek, mieszkaniec województwa łódzkiego, nieprawidłowo wykonał manewr omijania i uderzył w pojazd Renault, który był unieruchomiony i stał na pasie awaryjnym.- mówi o przebiegu zdarzenia mł. asp. Dariusz Kaczmarek, oficer prasowy KPP Radomsko. 

Jak dodaje, obaj kierowcy byli trzeźwi, a sprawca został ukarany mandatem.